Obóz narciarski
Austria: Gerlitzen

Wiek uczestnika: 8 – 18 lat

JEŚLI  NARTY, TO  TYLKO  Z  FRAJDĄ !!!

Jeśli jesteś miłośnikiem „białego szaleństwa”, chcesz nauczyć się jazdy na nartach??? Nie czekaj, dołącz do nas i weź udział w profilowanym obozie narciarskim w Gerlitzen. To jedne z największych i najważniejszych krain narciarskich położonych w Karyntii w Austrii. Czekają na Ciebie i Twoich przyjaciół: doskonale przygotowane stoki, trasy  o różnym stopniu trudności i moc niezapomnianych atrakcji.

ZIMA NASSFELD
NARTY GERLITZEN

Narty dla początkujących (sprzęt uczestnika):

 • zapoznanie ze sprzętem narciarskim
 • nauka zapinania butów narciarskich
 • nauka wpinania i wypinania nart
 • jazda pługiem i jazda równoległa
 • zatrzymanie, zmiana kierunku jazdy
 • nauka jazdy na wyciągu
 • przygotowanie do jazdy na krawędziach
 • skręt wymuszony
 • nauka jazdy slalomem na tyczkach slalomowych

Narty dla średnio i zaawansowanych (sprzęt uczestnika):

 • nauka i doskonalenie techniki jazdy
 • jazda ślizgiem, jazda śmigiem, fun carving
 • jazda z wymuszonym skrętem na tyczkach slalomowych
 • slalom gigant i slalom specjalny
 • filmowanie i analiza jazdy

Zajęcia dla wszystkich uczestników:

 • wykłady teoretyczne (historia narciarstwa, budowa i konserwacja sprzętu, techniki jazdy)
 • zawody narciarskie – slalom specjalny i slalom gigant
 • gry i zabawy ruchowe na śniegu
 • wycieczki piesze z kijami Nordic Walking
 • zajęcia rekreacyjne i sportowe: gimnastyka przy muzyce oraz zajęcia na siłowni
 • grill z pieczeniem kiełbasek
 • dyskoteki z karaoke
 • dyplomy i nagrody rzeczowe

Jazda na nartach codziennie od 9:00 do 16:00 (7 h)

Wyciągi:

W Austrii w miejscowości Treffen na terenie narciarskim GerlitzenAlpe znajduje się 47 km świetnie przygotowanych nartostrad położonych na wysokości od 504 m do 1911 m n.p.m. Słońce świeci tutaj 2000 godzin w roku, a śnieg leży od grudnia do końca kwietnia. 20 wyciągów i dużo słońca czeka na amatorów białego szaleństwa. Trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i długości tras (niebieskie, czerwone i czarne), połączone w perfekcyjnie przygotowane kompleksy narciarskie i snowboardowe, pozwalają na ciągłość jazdy i frajdę z uprawiania białego szaleństwa. Na terenie kompleksu znajduje się trasa zjazdowa z ustawionymi tyczkami i pomiarem czasu. Długość tras zjazdowych wynosi od 150 m dla początkujących do 2500-3000 m długości dla średnio i zaawansowanych narciarzy. Region GerlitzenAlpen wyposażony jest w wyciągi krzesełkowe, orczykowe, talerzykowe oraz gondole. Wyciągi mają łączną przepustowość 27.500 osób na godzinę. Codziennie ratrakowane i perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe pozwalają pod bacznym okiem instruktorów na prawidłową naukę, doskonalenie i poprawę techniki jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Przy wyciągach znajdują się: tawerny, sklepiki, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz ski serwis. Na wyciągi obowiązuje karnet 6 lub 12 – dniowy (zależne od długości turnusu).


Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu z FRAJDĄ zakwaterowani będą w Hotelu Alpenrose Sporthotel. Malowniczo położonym na zboczu góry Gerlitzen na wysokości 1550 m n.p.m., w atrakcyjnych pokojach 3, 4, 5, 6 – osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę oraz TV z polskim programem telewizyjnym. Po aktywnym dniu spędzonym na stoku do Państwa dyspozycji pozostaje siłownia, sala rekreacyjna z możliwością przeprowadzania zajęć z instruktorem Frajdy.

W pomieszczeniach ogólnodostępnych istnieje możliwość korzystania z WiFi. Do dyspozycji gości pozostaje również narciarnia mieszcząca się
w hotelu. Do hotelu możliwy jest bezpośredni dojazd na nartach, gdyż mieści się on na stoku. Obsługa hotelu, mówiąca zarówno w języku niemieckim jak i polskim zapewni Państwu wspaniały wypoczynek oraz moc atrakcji na stoku.

W całym budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Wyżywienie: w systemie HB (śniadania i obiadokolacje) + w godzinach 13:00-14:00 gorąca zupa, za dodatkową opłatą można zamówić danie
z karty. Wykwintnie przygotowane specjalnie dla Państwa, zapewnia restauracja hotelu.  Śniadania oraz obiadokolacje podawane
w formie bufetu szwedzkiego. Całodzienny dostęp do owoców, słodyczy oraz picia zapewnia Biuro Podróży FRAJDA.

 • Kadra pedagogiczno – instruktorska:
  Nad bezpieczeństwem wczasowiczów i dzieci czuwać będzie starannie dobrana i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczno – instruktorska i trenerska: absolwenci AWF z wykształceniem pedagogicznym oraz osoby posiadające uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowo – rekreacyjnych z narciarstwa i snowboardu oraz gier i zabaw ruchowych

 • w zależności od wieku uczestnika należy wraz z paszportem / dowodem osobistym przekazać pilotowi – kierownikowi wyznaczonemu na czas podróży przed wejściem do autokaru. Kwota zawiera również przejazd slalomem na tyczkach, pomiar czasu, naukę jazdy slalomem wymuszonym – slalom specjalny – gigant oraz udział w zawodach.

 • Transport: autokar klasy turystycznej LUX wyposażony w DVD, barek, WC, klimatyzację, uchylne siedzenia.

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w pokojach w zależności od wykupionego skierowania 3, 4, 5, 6, 7 osobowych z łazienką i TV, łóżka pojedyncze, podwójne i piętrowe.

 • Wyżywienie: 7 śniadań (szwedzki stół), 7 obiadokolacji (szwedzki stół), 7 gorących zup (w godzinach 13:00-14:00).

 • Ubezpieczenie: NNW – 3000 €, KL – 20.000 €, OC – 50.000 €, Bagaż – 300 €

 • Opieka pilota na czas transportu i rezydenta podczas pobytu.
 • Opieka instruktora – wychowawcy

 • Cena zawiera podatek VAT marża

 • Obowiązkowo należy zabrać: paszport lub dowód osobisty,  sprzęt narciarski lub snowboardowy, kask oraz dobry humor.
 • Obóz odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników 10 osób w kategorii wiekowej (szkoła podstawowa klas 1-3,4-6, 7-8 i liceum)

 • Opieka medyczna: 24h na dobę Pielęgniarka Dyplomowana

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu (dodatkowo płatne)

NARTY
narty, snowboard, nassfeld
NATY NASSFELD
turnusy terminy ilość dni koszt obozu + skipass rok urodzenia uczestnika dostępność
Turnus A
12-21.01.2024r.
10 dni
2017 - 2009 (7 - 15 lat)
2 700 zł/os. + 520 €/os.
brak miejsc
Turnus A
12-21.01.2024r.
10 dni
2008 - 2005 (16 - 19 lat)
2 700 zł/os. + 620 €/os.
brak miejsc

Wyjeżdżamy z: Warszawy 

Zgłoszenie
telefoniczne

tel. 600 55 15 15

tel. 787 77 31 31

Wypełnij
formularz

Dokonaj rezerwacji w łatwy i szybki sposób poprzez formularz on-line!

Zgłoszenie
e-mail

podaj imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, rodzaj, termin oraz miasto wyjazdu na obóz, tel. kontaktowy i e-mail do Rodziców

Warunki rezerwacji:  wstępnej rezerwacji należy dokonać poprzez formularz online, telefonicznie lub drogą mailową, w odpowiedzi otrzymują Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem przyjęcia wstępnej rezerwacji. Podstawą rezerwacji jest wpłata zadatku w kwocie 1000 zł w terminie 3 dni od daty potwierdzenia rezerwacji wstępnej rezerwacji. 

 Podstawą rezerwacji jest wpłata zadatku w kwocie 1000 zł w terminie 3 dni od daty dokonania rezerwacji oraz przesłanie tradycyjną drogą pocztową szczegółowo wypełnionej przez prawnych Opiekunów oryginału umowy-zgłoszenie wraz z kartą kwalifikacyjną i jej załącznikami w  terminie 14 dni.

W/w dokumenty wyślij na adres korespondencyjny biura w wersji papierowej.  Dokonaj płatności na konto FRAJDA Biura Podróży Sp. z o.o. zgodnie z harmonogramem płatności podanym w umowie.

Wpłaty można dokonać na konto FRAJDA Biura Podróży Sp. z o.o. Pozostałą kwotę w złotówkach należy wpłacić do 22.12.2023r.,  kwotę w Euro należy przekazać przy autokarze w dniu wyjazdu kierownikowi autokaru.

Katalog Zima 2024

pobierz pełną ofertę w wersji PDF

Wykup dodatkowe ubezpieczenie:

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy:

Czasami coś pokrzyżuje nasze plany. Dzięki Kosztom Rezygnacji możesz anulować wyjazd odzyskując niewykorzystane pieniądze.

Zakres ubezpieczenia:

Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Wybierz wariant odpowiedni dla siebie, w zależności od zakresu ochrony, którą chcesz zostać objęty.

Koszty Rezygnacji to dwa warianty ubezpieczenia do wyboru:

Możesz rozszerzyć wariant 100% o choroby przewlekłe, zachorowanie na COVID-19 lub kupić wariant 100% Max, który zawiera już te rozszerzenia. 

Kiedy można wykupić ubezpieczenie?:

Jeśli w dniu zawarcia umowy podróży do rozpoczęcia podróży jest: Terminy zawarcia umowy ubezpieczenia
Wariant 100% i 100% Max

więcej niż 30 dni

ubezpieczenie można kupić w dniu zawarcia umowy podróży oraz przez kolejne 10 dni

8 – 30 dni

ubezpieczenie można kupić w dniu zawarcia umowy podróży oraz przez kolejne 3 dni

1 – 7 dni

ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży

wysokość składki:

wysokość składki:

Wariant 100%:
~3% wartości obozu

 • Wariant 100% Max:
  ~ 7% wartości obozu

Powody rezygnacji dla poszczególnych wariantów ubezpieczenia zostały wymienione w tabeli w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Aby otrzymać zwrot środków z ubezpieczenia należy udokumentować przyczynę odwołania podróży. W  wariancie 100% możesz zrezygnować z podróży aż z 19 przyczyn, między innymi z powodu nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, a także z powodu kradzieży dokumentów niezbędnych w podróży lub kradzieży samochodu.

W wariancie 100% Max, oprócz przyczyn wymienionych w wariancie 100%, możesz dodatkowo zrezygnować z powodu m.in.: nagłego zachorowania będącego następstwem choroby przewlekłej, zachorowania na COVID-19 i otrzymania powołania do rozgrywek sportowych.

Pełen katalog powodów rezygnacji znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Rozmyślenie się z podróży, czy też inne obawy związane z podróżą nie stanowią podstawy do zwrotu poniesionych na podróż kosztów.