Ważne informacje

Ważne Informacje

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Umożliwiają dzieciom aktywny wypoczynek, ale mają także charakter edukacyjny. Oprócz zajęć praktycznych, organizowane są również zajęcia teoretyczne w formie wykładów i pogadanek (w zależności od wieku dzieci i pory roku) m.in.: z narciarstwa, snowboardu, żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa, pierwszej pomocy przedmedycznej, przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się w górach itp.

Podział na grupy obozowe dokonywany jest pod względem wieku (szkoła podstawowa: klasa 1-3, 4-6,7-8. i liceum) lub posiadanych umiejętności (dotyczy obozów profilowanych). Grupy obozowe liczą 10 – 15 uczestników.

Dla najmłodszych, w trosce o profesjonalną opiekę zapewniamy dwóch instruktorów – wychowawców na grupę!!!

nad bezpieczeństwem dzieci czuwa starannie dobrana i wysoko wykwalifikowana kadra instruktorsko – pedagogiczna. Trzon kadry stanowią absolwenci AWF z wykształceniem pedagogicznym oraz osoby posiadające uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowo – rekreacyjnych oraz zajęć profilowanych.

Przez cały dzień i noc na terenie obozu do dyspozycji dzieci pozostaje pielęgniarka dyplomowana. Dzieci, którym lekarz zalecił przyjmowanie leków (np. alergicy), powinny być wyposażone w tenże lek (z dokładnym opisem dawkowania zgodnym z wcześniej dostarczonym zaświadczeniem lekarskim dotyczącym dawkowania). Podpisany lek jeszcze przed odjazdem autokaru należy przekazać pielęgniarce.

Bardzo dużą uwagę zwracamy na odpoczynek po zajęciach programowych. W ciągu dnia dzieci odpoczywają podczas ciszy poobiedniej (1,5h), natomiast cisza nocna trwa od godz. 22.00 do 8.00. Odpoczynek poobiedni i cisza nocna w wymienionych godzinach obowiązują wszystkich uczestników obozu, niezależnie od wieku uczestników.

Trzy posiłki dziennie + deser zapewniają restauracje i stołówki ośrodków. Każde z dzieci może nałożyć sobie taką porcję, na jaką ma ochotę. Oczywiście, niejadków mamy na oku i dbamy o to, żeby zawsze byli najedzeni! W trosce o zdrowe żywienie, młodzi Frajdowicze podczas trwania obozu nie spożywają fast-foodów, lodów, chipsów ani napojów gazowanych. 

Dodatkowo do całodobowej dyspozycji uczestników dostępne są owoce, przekąski, woda oraz sok smakowy do wody

Korzystamy tylko ze sprawdzonych obiektów hotelowych, zapewniających komfortowe warunki pobytu. Wszystkie pokoje lub domki posiadają pełen węzeł sanitarny. Dodatkowo, dzieci do 9 roku życia kwaterowane są tuż obok wychowawcy!!!

Ze względu na bezpieczeństwo podczas podróży współpracujemy tylko z przewoźnikami, którzy oferują autokary spełniające wymagania zawarte w przepisach przewozu osób i zasadach ruchu drogowego.

 

Cena podstawowa obozu zawiera transport z: Płońska, Warszawy i Łodzi

 

Jesteś z innego miasta? Nie ma problemu !!! Jesteśmy w stanie zorganizować transport za dodatkową opłatą, która wynosi od 50 zł do 350 zł w zależności od odległości. Warunkiem jest zebranie się minimum 8 osób z danego miasta. 

 

Zabierz swoich kolegów ze swojego miasta i skorzystaj z rabatu ZABIERZ PACZKĘ NA WAKACJE 

 

Istnieje możliwość dowiezienia dziecka we własnym zakresie na miejsce obozu.

Od początku działalności Biura każdy obóz zgłaszany był do Kuratorium Oświaty jako organu nadzorującego, a także do Sanepidu. Tak też będzie i w tym roku. Z satysfakcją informujemy, że nigdy nie było żadnych zastrzeżeń, co do ich przebiegu. Wręcz przeciwnie, niejednokrotnie spotykaliśmy się z uznaniem za rzetelność w przygotowaniu obozów, jak i za wspaniałą atmosferę na nich panującą!!!!


Polecamy stronę www.wypoczynek.mein.gov.pl na której znajduje się baza wypoczynku zgłoszonego oraz zatwierdzonego przez Kuratorium Oświaty. Z podanej strony można pobrać zgłoszenie wypoczynku, które jest potrzebne np. do zakładu pracy

Nie zabieramy uczestnikom telefonów komórkowych, tabletów oraz innego sprzętu elektronicznego !!!

 

Na naszych obozach jest tak Frajdowo, że uczestnicy nie mają chęci oraz czasu z nich korzystać 😊

 

Ze względu na bogaty program obozów sugerujemy, aby dzieci nie zabierały urządzeń elektronicznych służących do grania.

Koszt obozu zawiera opłaty związane z transportem z Płońska, Warszawy i Łodzi (w przypadku innych miast – koszt transportu zależny od odległości), zakwaterowaniem, wyżywieniem, opieką kadry instruktorsko – pedagogicznej oraz medycznej, ubezpieczeniem NNW i programem.


W przypadku programu uczestnicy nie ponoszą już żadnych dodatkowych opłat !!!!