ZIELONE SZKOŁY

Cena zawiera: autokar, opiekę pilota – kierownika wycieczki, ubezpieczenie NNW, wszelkie opłaty związane z programem (bilety do zwiedzanych obiektów, parkingi, itp.), noclegi – w zależności od terminu rezerwacji i terminu imprezy pokoje 2,3,4,5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje lub obiadokolacje zgodnie z programem wycieczki), opiekę przewodnika miejscowego, 1 osoba kadry pedagogicznej bezpłatnie na 20 uczestników płacących, upominki i dyplomy dla uczestników wycieczki.

Cena nie zawiera: dodatkowych atrakcji powstałych w trakcie wycieczki.

Programy wszystkich imprez podane są w wersji standardowej.

Dokładna cena uzależniona jest od ilości uczestników, ich wieku, terminu imprezy oraz daty jej rezerwacji.
Każdą imprezę można modyfikować zgodnie z możliwościami i życzeniami Klienta!!!

Dokładną kalkulację oferty otrzymacie Państwo bezpłatnie!!!

KULTURALNO – REKREACYJNE

ZIELONA SZKOŁA_TRÓJMIASTO I NIE TYLKO

TRÓJMIASTO I NIE TYLKO – SPOTKANIE Z NEPTUNEM

Kraina władania Neptuna, którego gniewu do dziś boją się rybacy, wypływający w morze, kraina tajemniczego bursztynu i niezwykłych okazów morskich stworzeń zaprasza swoim przepychem i pięknem każdego, nawet najmłodszego turystę.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 700  wyjazd z Warszawy, przejazd do miejscowości Pelplin – zwiedzamy katedrę, przejazd do Sopotu – spacer deptakiem Monte Cassino, Park Południowy i przystań rybacka, spacer po molo, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2 dzień    

godz. 900 śniadanie,  przejazd do Gdańska – przejście Drogą Królewską – Brama Wyżynna, Katownia i Wieża Więzienna, Targ Węglowy, ul. Długa, Dom Uphagana,  Dwór Artusa, Fontanna Neptuna; Kościół Mariacki, Westerplatte, Katedra Oliwska, Centralne Muzeum Morskie, Żuraw i Skład Kolonialny,  Sołdek, Spichlerze na Ołowiance, przejazd promem, obiadokolacja, ognisko.

 

3 dzień    

godz. 800 śniadanie,  Sopot –  spacer do Opery Leśnej, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, czas do dyspozycji kierownika grupy (wycieczka nad morze, gry i zabawy ruchowe), kolacja, podziwianie zachodu słońca na plaży.

 

4 dzień    

godz. 800 śniadanie,  przejazd do Gdyni – Molo Południowe, gdzie cumują legendarne statki, Muzeum Marynarki Wojennej, zwiedzanie ORP Błyskawica, ekspozycja broni i uzbrojenia morskiego,  Muzeum Oceanografii, Kamienna Góra – punkt widokowy na Port Gdański, Stocznię Gdynia, zatokę i Półwysep Helski, obiadokolacja, dyskoteka.

 

5 dzień     

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Malborka – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego; obiad; przejazd do Torunia – zwiedzanie Starego Miasta, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, powrót do Warszawy ok. ok. godz. 2000.

ZIELONA SZKOŁA_ŚLADAMI KRZYŻAKÓW PO WARMII I MAZURACH

ŚLADAMI KRZYŻAKÓW PO WARMII I MAZURACH

Zapraszamy do odwiedzenia pięknej krainy tysiąca jezior, w której odnajdziemy ślady pozostawione po Krzyżakach. Na terenie Warmii i Mazur zachowały się  zamki gotyckie, świadczące o potędze i bogactwie ich fundatorów. Pola Grunwaldu przypominają zaś o wielkiej bitwie z 1410r. podczas której wojska polsko-litewskie rozbiły potęgę Zakonu Krzyżackiego.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień     

godz. 700  wyjazd z Warszawy, przejazd do Nidzicy
– zwiedzamy jeden z najokazalszych zamków pokrzyżackich z XVI w.,  przejazd na Pola Grunwaldu – zwiedzanie muzeum, projekcja filmu, Olsztyn – zwiedzanie Starego Miasta, seans w Planetarium, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja

2 dzień    

godz. 900 śniadanie,  zajęcia rekreacyjno-sportowe w lesie (gry i zabawy terenowe), obiad, zajęcia dydaktyczne o tematyce regionalnej, kolacja, przejażdżka konna, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

3 dzień    

godz. 800 śniadanie,  wycieczka do Reszla – zamek kapituły z poł. XIV w., Kętrzyn – zamek krzyżacki, Św. Lipka – Sanktuarium Maryjne (ew. zwiedzanie Wilczego Szańca), powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie ośrodka, kolacja, dyskoteka.

 

4 dzień    

godz. 800 śniadanie,  wycieczka do Kosewa – Ferma Jeleniowatych Polskiej Akademii Nauk – spacer wśród oswojonych jeleni, wizyta u danieli, muflonów, obiad, przejazd do Mikołajek – rejs statkiem (dodatkowa opłata – 25 zł/os.), powrót do miejsca zakwaterowania, kolacja.

 

5 dzień     

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Szczytna – zwiedzamy ruiny zamku krzyżackiego, Muzeum Mazurskie poświęcone historii i kulturze materialnej Mazurów, podsumowanie wycieczki, powrót do Warszawy ok.  godz. 1800.

ZIELONA SZKOŁA_SZLAK PIASTOWSKI I NIE TYLKO

SZLAK PIASTOWSKI I NIE TYLKO

Szlak Piastowski przebiega przez północno – wschodnią Wielkopolskę i zachodnie Kujawy. Warto tu przyjechać ze względu na cenne zabytki architektury związane z początkami państwa polskiego, okresem piastowskim, a nawet czasami wcześniejszymi. 

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 80  wyjazd z Warszawy, przejazd do Kruszwicy wejście na Mysią Wieżę, legenda o protoplaście Lechu, złym Popielu i dobrym Piaście Kołodzieju, rejs statkiem po Gople (dodatkowa opłata – 15 zł/os.), przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2 dzień     

godz. 800 śniadanie, przejazd do Lednickiego Parku Krajobrazowego (Muzeum Pierwszych Piastów), powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, czas do dyspozycji wychowawców, gry i zabawy ruchowe, kolacja, dyskoteka.

 

3 dzień     

godz. 830 śniadanie, przejazd do Poznania – zwiedzanie Katedry, Starego Rynku – wysłuchanie hejnału poznańskich koziołków, przejazd do Kórnika – zwiedzanie Zespołu Zamkowego, podzamcza i arboretum (największy w Polsce park dendrologiczny), powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia rekreacyjne.

 

4 dzień     

godz. 830 śniadanie, przejazd do Wenecji – spacer po ruinach zamku z 1390r., przejażdżka kolejką wąskotorową do Biskupina – zwiedzanie najstarszej w Polsce zachowanej osady (rezerwat archeologiczny, biskupińskie chaty, muzeum osadnictwa), powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, czas do dyspozycji wychowawców, kolacja, ognisko.

 

5 dzień     

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Gniezna –  zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, Wzgórze Lecha, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Katedra Gnieźnieńska (relikwie Św. Wojciecha, podziemia), powrót do Warszawy ok. godz. 2000.

ZIELONA SZKOŁA_GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 

Gołoborza na szczytach gór, specyficzny mikroklimat, rzadko występujące okazy fauny i flory to niezapomniane atrakcje pieszej wyprawy na szczyty Gór Świętokrzyskich. Tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego sprawiają, że w niezbyt wysokich górach czujemy się wspaniale wypoczęci. Otoczenie przyrody i przepiękne krajobrazy przeplatają się z ciekawostkami architektonicznymi i przyrodniczymi. 

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 800  przejazd do Bartkowa – Dąb „Bartek” – podziwianie jednego z najstarszych dębów w Polsce, przejazd do Tokarni – zwiedzamy skansen – Muzeum Wsi Kieleckiej, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

2 dzień     

godz. 800 śniadanie, przejazd do Nowej Słupi – Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego, piesza wycieczka do Muzeum Przyrodniczego na Św. Krzyżu, oprowadzanie po klasztorze i wejście do krypt, obiad, warsztaty plastyczne pt. „Piękne Góry Świętokrzyskie”, kolacja, dyskoteka.

3 dzień      

godz. 830 śniadanie, przejazd do Ostrowca Świętokrzyskiego – Krzemionki Opatowskie – Rezerwat Archeologiczny i Muzeum z przepięknymi zbiorami kamieni, przejazd do Bałtowa – wizyta w Bałtowskim Parku Jurajskim, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia rekreacyjne.

4 dzień      

godz. 830 śniadanie, przejazd do Chęcin – ruiny zamku królewskiego z XII w., przejazd do miejscowości Sitkówka – Nowiny – pobyt w kompleksie pływackim „Perła”, spacer po Bodzentynie – kościół kolegiacki, ludowa chałupa Cześnikiewiczów, ruiny zamku, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia rekreacyjne.

5 dzień     

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, piesza wycieczka – spacer na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, przejście – spacer na Św. Katarzynę, klasztor i spacer do źródełka Św. Franciszka, powrót do Warszawy ok. godz. 2100.

ZIELONA SZKOŁA_PIENIŃSKIE SZLAKI

PIENIŃSKIE SZLAKI

Pieniny są niewielkim pod względem wysokości i powierzchni pasmem górskim o niepowtarzalnym krajobrazie oraz wyjątkowym bogactwie kulturowym i przyrodniczym. Krajobraz stanowi tu mozaikę przenikających się ekosystemów naturalnych i powstałych w wyniku działalności człowieka. Żyje tu połowa gatunków zwierząt występujących na terenie Polski.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 700  wyjazd z Warszawy, przejazd do Palenicy – wjazd kolejką na Palenicę, piesze zejście do Szczawnicy, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

 2 dzień     

godz. 800 śniadanie, przejazd do Krościenka, piesza wycieczka na górę Trzy Korony, galeria widokowa na Trzech Koronach, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, warsztaty plastyczne pt. „Trzy Korony”, kolacja, dyskoteka.

 

3 dzień     

godz. 800 śniadanie, przejazd do Czorsztyna –  podziwianie Zalewu Czorsztyńskiego; przejazd do Dębna Podhalańskiego – zabytkowy kościół, przejazd do Niedzicy – zamek,  zapora na Dunajcu, spływ przełomem Dunajca (dodatkowa opłata – 20 zł/os.), przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.

 

4 dzień      

godz. 800  śniadanie, przejazd do Nowego Sącza – ruiny zamku, skansen budownictwa górali polskich i ukraińskich, Stary Sącz – zwiedzanie Klasztoru Klarysek, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, gry i zabawy ruchowe, kolacja, ognisko.

 

5 dzień     

godz. 700 śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do Wąwozu Homole  – piesza wycieczka do Wąwozu Homole, gdzie kręcono film Janosik, niezwykłe i malownicze skały oraz wysokie, kolorowe ściany, powrót do Warszawy ok. godz. 2000.

 

ZIELONA SZKOŁA_WIELICZKA-ZAKOPANE-KRAKÓW-OJCOWSKI PARK NARODOWY

WIELICZKA – ZAKOPANE – KRAKÓW – OJCOWSKI PARK NARODOWY

Historie i tajemnice kopalni soli w Wieliczce, zapierająca dech w piersiach panorama Tatr, zakopiański klimat, ciekawe zbiory w Muzeum Tatrzańskim, urokliwy Kraków z Sukiennicami oraz Wawelem, legenda o wawelskim smoku – to tylko kilka spośród wielu atrakcji czekających na uczestników wyjazdu z Frajdą!

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 700 wyjazd z Warszawy, przejazd do Wieliczki – zwiedzanie Kopalni Soli (trasa turystyczna), przejazd do Murzasichla – miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2 dzień      

godz. 900 śniadanie, przejazd do Zakopanego, wjazd kolejką na Gubałówkę – podziwianie panoramy Tatr i Zakopanego, zjazd z Gubałówki kolejką linową, Kościół na Krzeptówkach, spacer po Krupówkach, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, gry i zabawy, kolacja, dyskoteka.

 

3 dzień     

godz. 800 śniadanie, wycieczka do Morskiego Oka, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

4 dzień      

godz. 900 śniadanie, zwiedzanie Zakopanego – Wielka Krokiew, Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego, Kościół i Cmentarz na Pęksowym Brzysku, piesza wycieczka Doliną Kościeliską do schroniska na Hali Ornak, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, spotkanie  z Gawędziarzem Góralskim, ognisko z kiełbaskami.

 

5 dzień     

godz. 700 śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do Krakowa – przejście Drogą Królewską, Barbakan, Stare Miasto, Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza; Wawel, Katedra – zwiedzanie Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich, Muzeum Katedralnego, Smocza Jama;  Park Wodny – zajęcia na krytej pływalni (1 godz.), powrót do Warszawy ok. godz. 2130.

ZIELONA SZKOŁA_CZĘSTOCHOWA-WISŁA-KONIAKÓW-CIESZYN

CZĘSTOCHOWA – WISŁA – KONIAKÓW – CIESZYN

Bardzo atrakcyjne krajobrazowo krainy z zachowanym specyficznym charakterem: wyniosłe szczyty, uzdrowiska z urzekającym pięknem przyrody, góralskie wioski. Jasna Góra – światowe miejsce pielgrzymkowe, muzeum z koronkami koniakowskimi, chata Kawuloka stanowiącą przykład starodawnego, góralskiego domu – to tylko niektóre z miejsc, które odwiedzimy. Zapraszamy!

PROGRAM WYCIECZKI

1  dzień     

godz. 800 wyjazd z Warszawy, przejazd do Częstochowy – zwiedzanie Sanktuarium na Jasnej Górze zwanego „Ołtarzem Ojczyzny”: klasztor oo. Paulinów, zwiedzanie kaplicy Cudownego Obrazu, Bazylika Krzyża Św. i Wniebowzięcia NMP, Sala Rycerska Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry z pamiątkami obrazującymi działalność Ojców Paulinów, przejazd do Wisły – miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2  dzień    

godz. 800 śniadanie, wycieczka piesza na Baranią Górę (1220 m n.p.m.) z odpoczynkiem w schronisku na Przysłupiu, zejście do Wisły Czarne, późny obiad, spotkanie  z  tamtejszym Goprowcem, gawędziarzem i nauczycielem Adama Małysza, kolacja, dyskoteka.

 

3  dzień    

godz.  800 śniadanie, „Mała pętla beskidzka” – przejazd do Istebnej – zwiedzanie zabytkowego kościółka oraz chaty Kawuloka, przejazd do Koniakowa – muzeum koronek koniakowskich, Centrum Edukacji Ekologicznej, przejazd do Doliny Czarnego – zapora wodna (połączenie potoków Czarnego i Białej Wisełki) – początek rzeki Wisły, obiad, zajęcia sportowo – rekreacyjne (gry i zabawy ruchowe), kolacja.

 

4  dzień    

godz. 800 śniadanie, przejazd do Cieszyna – Romańska Rotunda z XI w., Wieża Piastów z XIV w., Studnia Trzech Braci, Kościół p.w. Św. Marii Magdaleny, wjazd i zjazd kolejką linową na Czantorię, obiadokolacja, prelekcja przewodnika i pokaz slajdów z wypraw trekkingowych w Himalaje i Karpaty Wschodnie – Gorgany, Czarnohora (Ukraina) oraz wyprawy na Syberię.

 

5  dzień  

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do Wisły – skocznia treningowa Adama Małysza, drewniany zameczek Habsburgów, Muzeum Beskidzkie powrót do Warszawy  ok.  godz. 2000.  

ZIELONA SZKOŁA_BORY TUCHOLSKIE - Z NATURĄ NA TY

BORY TUCHOLSKIE – Z NATURĄ NA TY

Zapraszamy na wycieczkę do krainy o niepowtarzalnie pięknym krajobrazie z niebieskimi strugami i jeziorami, zielonymi borami i lasami, które urzekają swą potęgą. Diabelski Młyn z połowy XIX w., klub jeździecki, ekspozycje przedstawiające m.in. najciekawsze zwierzęta i rośliny Borów Tucholskich – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników wycieczki z Frajdą.

PROGRAM WYCIECZKI

1  dzień     

godz. 800 wyjazd z Warszawy, przejazd do Koronowa – spacer ścieżką dydaktyczną historyczno – przyrodniczą Cysterski Gaj – podziwianie walorów przyrodniczych Koronowa, zwiedzanie kościoła poklasztornego, następnie spacer parkiem Grabina,  punkt widokowy – podziwianie panoramy Koronowa, grodzisko, zwiedzanie Diabelskiego Młyna, obiadokolacja.

 

2  dzień    

godz. 800 śniadanie,  zapora wodna w Koronowie – Pieczyskach, przejazd do Samociążka – elektrownia wodna; przejazd do Nowego Dworu – klub jeździecki „Deresz” – zwiedzanie stajni, pokaz pracy przy koniach, zwiedzanie powozowni – kolekcji bryczek, jazda bryczkami, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne.

 

3  dzień    

godz.  800 śniadanie, przejazd do Gołąbka (Cekcyn) – spacer ścieżką  przyrodniczo – dydaktyczną „Jelenia Wyspa” – fragment rezerwatu „Bagna nad Stążką”, przejazd do Tucholi – Muzeum Borów Tucholskich – sala poświęcona historii miasta, Chata Borowiacka, Etnografia Borów Tucholskich , Flora i Fauna Borów Tucholskich, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne, ognisko.

 

4  dzień    

godz. 800 śniadanie, Nowy Jasiniec – ruiny zamku krzyżackiego i tzw. Gaj Wyczółkowskiego – 12 pomników przyrody, grodzisko wczesnośredniowieczne, Gościeradz – dworek Wyczółkowskiego oraz jego grób we Wtelnie, Byszewo – pierwotna siedziba cystersów koronowskich – zwiedzanie kościoła, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.

 

5  dzień   

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, pobyt na strzeżonym kąpielisku; dla chętnych pływanie stateczkiem spacerowym „Zgłowięda” (dodatkowa opłata – 10 zł/os), powrót do Warszawy  ok.  godz. 2000.  

ZIELONA SZKOŁA_KOTLINA KŁODZKA - RUDAWY JANOWICKIE

KOTLINA KŁODZKA – RUDAWY JANOWICKIE

Tajemnicze drogi wśród gór, „Błędne Skały” – niepowtarzalny skalny labirynt, Kaplica z czaszek i piszczeli oraz wambierzyckie sanktuarium, zwane „Dolnośląską Jerozolimą” –  to tylko kilka ciekawych miejsc, które proponujemy zwiedzić podczas tej zielonej szkoły

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 800  wyjazd z Warszawy, przejazd do Bystrzycy Kłodzkiej – zwiedzanie Starego miasta, rynek, ratusz, wizyta w jedynym w Europie Muzeum Filumenistycznym (wzniecanie ognia), Jaskinia Niedźwiedzia, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

2 dzień      

godz. 900  śniadanie, przejazd i zwiedzanie: Duszniki – Zdrój – Muzeum Papiernictwa, rynek, kościół św. Piotra i Pawła, Kudowa – Zdrój – Park Zdrojowy, Wambierzyce – Bazylika, Czermna – Szopka i Kaplica Czaszek, spacer Drogą Stu Zakrętów na Szczeliniec i Błędne Skały, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, ognisko.

3 dzień     

godz. 900 śniadanie, przejazd do Kłodzka – zwiedzanie twierdzy, podziemnej trasy turystycznej, Most Gotycki,  Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Ratusz, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, gry i zabawy ruchowe, kolacja.

4 dzień     

godz. 900 śniadanie, Lądek Zdrój – rynek i zdrojowisko, ruiny zamku Karpień, Złoty Stok – Muzeum Kopalni Złota i Minerałów, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.

5 dzień     

godz. śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do  zamku Bolczów – spacer po ruinach; Wieściszowice – spacer po ścieżce dydaktycznej “Zielonym Szlakiem przez kolorowe jeziorka”, Trzcińsko – Starościńskie Skały “Skalne Miasto”, powrót do Warszawy ok. godz. 2200.

ZIELONA SZKOŁA_NADMORSKIE KURORTY

NADMORSKIE KURORTY

Zapraszamy do odwiedzenia jednego z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów Polski. Nadbałtyckie miejscowości gwarantują nie tylko wspaniały wypoczynek, ale także oferują liczne walory krajoznawcze. 

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 800  wyjazd do Kołobrzegu – zwiedzamy miasto: starówka, ratusz, Złota Uliczka z odtworzoną przedwojenną zabudową, Bazylika NMP, latarnia morska z usytuowaną w pobliżu armatą i tablicami poświęconymi zaginionym w morzu rybakom, molo, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2 dzień      

godz. 900  śniadanie, przejazd do Niechorza – Latarnia Morska, Park Miniatur Latarni Morskich, Rewal – Aleja Zakochanych i Aleja Różana, Rzeźba rybaka, Trzęsacz – ruiny gotyckiego kościoła położonego na klifie,  platforma widokowa, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy ruchowe.

 

3 dzień     

godz. 900 śniadanie, przejazd do Międzyzdrojów – Aleja Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Przyrodnicze, zagroda pokazowa żubrów, Świnoujście – Ratusz (Muzeum Rybołówstwa Morskiego),  Wieża Widokowa, Park Zdrojowy, Latarnia morska, falochrony, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.

 

4 dzień     

godz. 900 śniadanie, przejazd do Trzebiatowa – Stare Miasto, Ratusz, Kościół NMP, Baszta Prochowa, zwana Kaszaną i związana z nią legenda, Pałac (Muzeum Pałacowe), Mrzeżyno – spływ kajakowy Mrzeżyno – Trzebiatów, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia sportowo-rekreacyjne.

 

5 dzień     

godz. 900 śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd  do Koszalina – Stare Miasto, mury obronne, Pałac Młynarza, Domek Kata – gotycka kamienica z XV w., budynek Poczty Głównej, katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, kaplica św. Gertrudy, Góra chełmska – wieża widokowa, powrót do Warszawy ok. godz. 2200.

ZIELONA SZKOŁA_WROCŁAW - WAŁBRZYCH - KSIĄŻ

WROCŁAW – WAŁBRZYCH – KSIĄŻ

Wrocław zwany Wenecją Północy, efektowna kolekcja minerałów w wałbrzyskim muzeum, tajemniczy zamek Książ, średniowieczny kościółek przeniesiony z Norwegii – to tylko kilka ciekawych miejsc, które proponujemy zwiedzić podczas  wycieczki w ten przepiękny region Polski jakim jest Dolny Śląsk.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 700  wyjazd z Warszawy, przejazd do Wrocławia – Rynek, Muzeum Miejskie w Ratuszu, Pasaż Kamienicy Pod Złotym Słońcem, zwiedzanie Panoramy Racławickiej (dodatkowa opłata – 20 zł/os.), przejście na Ostrów Tumski – Muzeum Przyrodnicze, Ogród Botaniczny, wejście na wieżę Katedry św. Jana Chrzciciela – podziwiamy Panoramę Wrocławia, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2 dzień      

godz. 900 śniadanie, przejazd do Wałbrzycha – zwiedzanie Muzeum Okręgowego z kolekcją minerałów i porcelany, pomnik hitlerowskiego „Mauzoleum”, przejazd do Szczawna – Zdroju – zwiedzanie Pijalni Wód Mineralnych, Teatru Zdrojowego, spacer po Parkach – Zdrojowym i Szwedzkim, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.

 

 

3 dzień     

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę, przejazd do Kowar – sztolnie pouranowe, przejazd do Karpacza – Świątyni Wang, Muzeum Zabawek, spacer z przewodnikiem na Śnieżkę, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne, grill.

 

4 dzień     

godz. 800 śniadanie, przejazd do Książa – zamek z XII w., tarasy, spacer po parku z pięknymi fontannami, palmiarnia (dodatkowa opłata – 30 zł/os.), przejazd do Jaworzyny Śląskiej – skansen lokomotyw i parowozów;  przejazd do Walimia – zwiedzanie sztolni, most wojenny z czasów II wojny światowej, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia sportowo-rekreacyjne.

 

5 dzień     

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Grodna – zamek,  tama na Jez. Bystrzyckim; przejazd do Osówki – sztolnie, powrót do Warszawy ok. godz. 2100.

ZIELONA SZKOŁA_POPRADZKI PARK KRAJOBRAZOWY

POPRADZKI PARK KRAJOBRAZOWY

Popradzki Park Krajobrazowy to przepiękna część Beskidu Sądeckiego z mnóstwem bogactw naturalnych, piękną fauną i florą. Oprócz pięknych krajobrazów zobaczymy także ciekawe zabytki, takie jak najstarszą cerkiew łemkowską w Polsce czy dębiński zamek rycerski. Zapraszamy.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 700  wyjazd z Warszawy, przejazd do Tarnowa – zwiedzanie gotyckiej katedry Narodzenia NMP, zbudowanej w XIV w., zabytkowy Rynek z Ratuszem, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2 dzień    

godz. 900 śniadanie,  przejazd do Powroźnika – cerkiew z XVII w., najstarsza łemkowska cerkiew w Polsce, spływ tratwami przełomem rzeki Poprad (dodatkowa opłata – 36 zł/os.), obiadokolacja, dyskoteka.

 

3 dzień     

godz. 800 śniadanie, przejazd do Krynicy – wejście piesze na Jaworzynę Krynicką, zjazd kolejką gondolową, Muzeum Nikifora ze zbiorem obrazów i pamiątek po słynnym malarzu -prymitywiście, „Patria” Jana Kiepury, Pijalnia Wód, wjazd kolejką  na Górę Parkową, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne.

 

4 dzień    

godz. 800 śniadanie,  piesze wejście na Radziejową (1266 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, na którym znajduje się drewniana wieża widokowa, pomnik 1000-lecia Polski oraz betonowy obelisk, powrót do miejsca zamieszkania, obiadokolacja, grill.

 

5 dzień     

godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Dębna – zwiedzanie zamku rycerskiego, spacer zaporą, powrót do Warszawy ok. godz. 2100.

ZIELONA SZKOŁA_BIESZCZADY

BIESZCZADY 

Bieszczady – południowo wschodni przyczółek polskich Karpat, to rozległa kraina o dzikiej przyrodzie. Miejsce, gdzie naprawdę można znaleźć się blisko nieskażonej natury. Z połonin roztaczają się niesłychane widoki. Porosłe trawą ślady wsi, zdziczałe sady i dawne Łemkowskie Cerkwie przypominają o dawnych czasach. Zapraszamy do podziwiania piękna i uroku Bieszczad podczas spacerów po ich niezbyt wysokich szczytach.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień        

godz. 730 wyjazd z Warszawy, przejazd w kierunku Bieszczad – spacer po Koronie Tamy na Zalewie Solińskim, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2 dzień        

godz. 830 śniadanie, przejazd do Ustrzyk Dolnych  – piesza wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.), uważaną za najpiękniejszą bieszczadzką połoninę, obiadokolacja, wieczorem grill.

 

3 dzień        

godz. 830 śniadanie, przejazd do Sanoka – zamek (Muzeum Historyczne), Stare Miasto, Skansen – zabytki drewnianego budownictwa ludowego, ruiny Klasztoru Karmelitów, Lesko – manierystyczna synagoga obronna, późnogotycki zamek Kmitów, obiad,  zajęcia sportowo – rekreacyjne, kolacja, dyskoteka.

 

4 dzień        

godz. 830 śniadanie, Wetlina – piesza wycieczka na Połoninę Wetlińską (1253 m n.p.m.), która jest doskonałym punktem widokowym, obiad, gry i zabawy ruchowe, kolacja, dyskoteka.

 

5 dzień         

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Łańcuta – zwiedzanie rezydencji magnackiej, stajni i wozowni,  powrót do Warszawy ok. godz. 2200.

REKREACYJNO – INTEGRACYJNE

windsurfing

WINDSURFING NA MAZURACH – Z ŻAGLEM I DESKĄ ZA PAN BRAT

Zapraszamy na rekreacyjno – integracyjną zieloną szkołę podczas której spróbujemy swoich sił na desce z żaglem, mierząc się z wiatrem. Czeka nas zabawa w krainie lasów i tysiąca jezior.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania – ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego GWAREK, obiad, zajęcia teoretyczne z windsurfingu (budowa deski, osprzęt, bezpieczeństwo na wodzie, podstawowe manewry, wiatry i węzły), kolacja, gry i zabawy integracyjne.

 

2 dzień     

godz. 830 śniadanie, krótka część teoretyczna a następnie zajęcia praktyczne z windsurfingu – oswojenie z pędnikiem na lądzie, poruszanie się na desce bez pędnika na wodzie, zachowanie na desce z pędnikiem, samoasekuracja i samoratownictwo, obiad, gry i zabawy sportowe, podchody,  kolacja, mini kurs pierwszej pomocy, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

3 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z windsurfingu – powtarzanie elementów z poprzednich zajęć, nauka sterowania deską, start z półwiatru, sterowanie (ostrzenie, odpadanie), żeglowanie kursami, zwrot na wiatr i z wiatrem, obiad, zawody sportowe TRIATLON w duchu Fair Play, kolacja, dyskoteka z karaoke.

 

4 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z windsurfingu – przechodzenie do kolejnych poziomów zaawansowania, obiad, zajęcia z łucznictwa i kajakarstwa, kolacja, ognisko lub dyskoteka.

 

5 dzień      

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, zajęcia z windsurfingu – doskonalenie zdobytych umiejętności; podsumowanie wycieczki; rozdanie nagród za rywalizację sportową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem),  powrót do Warszawy ok. godz. 1800.

 

 

tenis ziemny

TENIS ZIEMNY – GRAJ JAK RADWAŃSKA I JANOWICZ

Miejsce słynnej bitwy z 1410 r., kraina władania Neptuna, krzyżacka warownia w Malborku – największy gotycki zamek w Europie, dom słynnego astronoma w Toruniu – to tylko kilka z atrakcji czekających na uczestników wycieczki z Frajdą. Zapraszamy!

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad,  zajęcia teoretyczne z tenisa (przepisy gry w tenisa ziemnego, zasady organizacji zawodów i turnieju, budowa rakiety i dobór sprzętu, przykłady właściwego sposobu odżywiania, omówienie zasad i reguł panujących w świecie sportu, analiza meczów i turniejów, omówienie zagrań i zachowań zawodników na boisku, wdrażanie zasad higieny i zdrowego stylu życia, kolacja, gry i zabawy integracyjne.

 

2 dzień     

godz. 830 śniadanie – zajęcia z tenisa – przygotowanie ogólnorozwojowe (ćwiczenia kształtujące, gimnastyka, stretching), przygotowanie kondycyjne  (małe zabawy biegowe, bieg ciągły, gry i zabawy bieżne), nauka technik, gry i zabawy oswajające z piłką i rakietą, obiad, gry i zabawy – podchody, kolacja, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

3 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z tenisa – rozgrzewka, nauka i doskonalenie podstawowych uderzeń, nauka i doskonalenie taktyki, doskonalenie poznanych elementów w formie gry i zawodów, obiad, zajęcia rekreacyjno-sportowe z piłki siatkowej, koszykowej i nożnej, kolacja, dyskoteka z karaoke.

 

4 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z tenisa – mecze kontrolne, mini turniej tenisa ziemnego o Puchar FRAJDY w Duchu Fair Play, obiad, gry i zabawy terenowe, kolacja.

 

5 dzień      

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, zajęcia na kortach, podsumowanie wycieczki, rozdanie nagród za rywalizację sportową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem),  powrót do Warszawy ok. godz. 1800.

survival

SURVIVAL – UMIEJĘTNOŚĆ PRZETRWANIA

Zapraszamy na zieloną szkołę o charakterze rekreacyjno – integracyjnym podczas której dowiemy się jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, złowić smaczną rybę z jeziora. Pod okiem instruktorów postrzelamy z łuków i pokonamy terenowe przeciwności. Poznamy lepiej przyrodę i jej prawa a to wszystko w pięknej mazurskiej scenerii.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia terenowe, zakwaterowanie w namiotach na terenie ośrodka lub w hotelu, kolacja (uczestnicy powinni posiadać własne menażki, scyzoryk oraz latarkę z zapasowymi bateriami, ciepłą i odporną na zniszczenie odzież, a w przypadku zakwaterowania w namiotach należy dodatkowo zabrać własny materac oraz śpiwór).

 

2 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z survivalu – umiejętność zachowania się w lesie, nauka rozpalania ogniska, przyrządzania posiłków – kuchnia Robinsona, wyznaczanie stron świata przy pomocy kompasu, obiad, zajęcia z łucznictwa, gry i zabawy – podchody, kolacja, mini kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, warta nocna.

 

3 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z survivalu – nauka radzenia sobie w trudnych i nieprzewidywalnych sytuacjach, budowa tratwy, szałasu, obiad, zawody sportowe, Test Komandosa, kolacja, ognisko.

 

4 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z survivalu – sposoby maskowania, budowa latawca, obozowego sztandaru,wędkarstwo, przeprawa pontonowa, obiad, strzelanie z łuków i wiatrówki, zajęcia rekreacyjno – sportowe z piłki siatkowej, koszykowej i nożnej, kolacja, ognisko.

 

5 dzień      

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, zajęcia z survivalu – sztuka przetrwania, podsumowanie wycieczki, rozdanie nagród za rywalizację sportową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem),  powrót do Warszawy ok. godz. 1800.

gryzespolowenalonie

GRY ZESPOŁOWE NA ŁONIE NATURY

Poznamy przepisy i zasady obowiązujące podczas gier zespołowych, rozwiniemy cechy motoryczne, rozegramy mecze, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić w otoczeniu pięknej mazurskiej scenerii. Zapraszamy na zieloną szkołę z Frajdą!

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień        

godz. 730 wyjazd z Warszawy, przejazd w kierunku Bieszczad – spacer po Koronie Tamy na Zalewie Solińskim, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

 

2 dzień        

godz. 830 śniadanie, przejazd do Ustrzyk Dolnych  – piesza wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.), uważaną za najpiękniejszą bieszczadzką połoninę, obiadokolacja, wieczorem grill.

 

3 dzień        

godz. 830 śniadanie, przejazd do Sanoka – zamek (Muzeum Historyczne), Stare Miasto, Skansen – zabytki drewnianego budownictwa ludowego, ruiny Klasztoru Karmelitów, Lesko – manierystyczna synagoga obronna, późnogotycki zamek Kmitów, obiad,  zajęcia sportowo – rekreacyjne, kolacja, dyskoteka.

 

4 dzień        

godz. 830 śniadanie, Wetlina – piesza wycieczka na Połoninę Wetlińską (1253 m n.p.m.), która jest doskonałym punktem widokowym, obiad, gry i zabawy ruchowe, kolacja, dyskoteka.

 

5 dzień         

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Łańcuta – zwiedzanie rezydencji magnackiej, stajni i wozowni,  powrót do Warszawy ok. godz. 2200.

akademiatanca

AKADEMIA TAŃCA MODY I URODY – POCZUJ SIĘ GWIAZDĄ

Taniec stanowi doskonałą formę ekspresji dostarczającą wielu pozytywnych emocji, których nie zabraknie podczas tej zielonej szkoły. Oprócz doskonalenia techniki tanecznej przeniesiemy się w świat mody, poznamy różne triki w makijażu i porady kosmetyczne a nasze otoczenie będzie stanowić piękna mazurska przyroda. Zapraszamy!

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia taneczne w podziale na grupy: Grupa I – Taniec nowoczesny i disco dance oraz Grupa II – taniec jazzowy, zamiana grup, kolacja.

 

2 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia taneczne w podziale na grupy, następnie zamiana grup, obiad, warsztaty makijażu i manicure, konkurs na najpiękniejszą metamorfozę, kolacja, dyskoteka z karaoke.

 

3 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia taneczne w podziale na grupy, następnie zamiana grup, obiad, zajęcia z autoprezentacji i kreowania wizerunku, choreografia (zasady poruszania się po wybiegu), zajęcia fitness i siłownia, kolacja, warsztaty mody i urody – zasady prawidłowego i zdrowego odżywiania się.

 

4 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia taneczne w podziale na grupy, przygotowanie do turnieju, obiad, turniej tańca – pokaz układów choreograficznych – solowych i duetów, kolacja, dyskoteka.

 

5 dzień      

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, udział w sesji fotograficznej – taneczna sesja lub w pokazie mody, podsumowanie wycieczki; rozdanie nagród za rywalizację turniejową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem),  powrót do Warszawy ok. godz. 1800.

rekreacjapodzaglami

REKREACJA POD ŻAGLAMI

Poznamy zwyczaje i obrzędy żeglarskie, dowiemy się jak bezpiecznie i prawidłowo żeglować oraz jak zorganizować regaty żeglarskie, weźmiemy udział w zawodach portowych. Zapraszamy na udział w zielonej szkole z Frajdą podczas której przeżyjemy żeglarską przygodę w otoczeniu pięknej mazurskiej scenerii!

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia teoretyczne z żeglarstwa (rodzaje i budowa jachtów, przepisy i zasady żeglowania, meteorologia, nawigacja, locja, przygotowanie jachtu do sezonu, prace bosmańskie, zabezpieczenie i konserwacja jachtu po sezonie), kolacja, gry i zabawy.

 

2 dzień     

godz. 830 śniadanie, krótka część teoretyczna
a następnie zajęcia praktyczne z żeglarstwa – nauka węzłów, taklowanie łodzi, rejs po jeziorze, obiad, zajęcia rekreacyjno-sportowe w lesie (gry i zabawy terenowe), kolacja, dyskoteka z karaoke;

 

3 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z żeglarstwa – powtarzanie elementów z poprzednich zajęć, manewrowanie jachtem pod żaglami, manewrowanie jachtem na silniku, dowodzenie i kierowanie załogą, manewrowanie w porcie z wykorzystaniem cum i szpringów, obiad, zajęcia rekreacyjno – sportowe z piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, zawody sportowe w duchu FAIR PLAY, kolacja, wieczór filmowy w sali kinowej ośrodka.

 

4 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia z żeglarstwa – nauka zasad organizowania regat żeglarskich, mini regaty żeglarskie, prace bosmańskie, obiad, zajęcia z łucznictwa i kajakarstwa, kolacja, ognisko z pieczeniem kiełbasek lub dyskoteka  karaoke.

 

5 dzień      

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, zajęcia z żeglarstwa – doskonalenie zdobytych umiejętności, podsumowanie wycieczki; rozdanie nagród za rywalizację sportową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem),  powrót do Warszawy ok. godz. 1800.

plenerowaszkolatalentow

ARTYSTYCZNO – PLENEROWA SZKOŁA TALENTÓW

Zapraszamy na zielona szkołę o charakterze rekreacyjno – integracyjnym podczas której poznamy nowe techniki malarskie i rozwiniemy swoje zdolności artystyczne, a to wszystko w pięknej mazurskiej scenerii, w krainie lasów i tysiąca jezior z nieskażoną przyrodą.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, nauka rysunku – szkice ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami, piórkiem i tuszem, kolacja,  gry i zabawy rekreacyjne.

 

2 dzień     

godz. 830 śniadanie, krótki wykład z perspektywy malarskiej zasady kompozycji, dobór kolorów i światła, mieszanie farb, kolorów, materiałów różnego pochodzenia, szkło), akwarele (martwa natura i pejzaż), plenery malarskie (malowanie na łonie natury), obiad, warsztaty muzyczne, kolacja, dyskoteka z karaoke;

 

3 dzień     

godz. 830 śniadanie, rzeźba i wyrób figurek, tworzenie masek lub biżuterii, origami, obiad, warsztaty teatralne, kolacja, mini kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, ognisko z kiełbaskami.

 

4 dzień     

godz. 830 śniadanie, nauka tańca – tańce ludowe, nowoczesne i towarzyskie, spotkanie z ludowymi artystami – osoby z regionu i zaproszeni goście, obiad, krótki kurs historii sztuki i architektury (wykład), podchody, kolacja, dyskoteka lub ognisko.

 

5 dzień      

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, uroczysty wernisaż (prezentacja prac uczestników zielonej szkoły), podsumowanie wycieczki, rozdanie uczestnikom dyplomów i upominków,  powrót do Warszawy ok. godz. 1800.

sztukiwalki

ZIELONA SZKOŁA Z ELEMENTAMI SPORTÓW WALKI

Zdobędziemy umiejętność obrony przed napastnikiem oraz poznamy metody unikania zagrożenia. Zajęcia ze sportów walki rozwijają nie tylko zwinność i koordynację, ale także doskonale kształtują osobowość młodego Frajdowicza. Zapraszamy do udziału w zielonej szkole z Frajdą w pięknej mazurskiej scenerii.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień      

godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zapoznanie z podstawami wschodnich sztuk walki, kolacja, gry i zabawy rekreacyjne.

 

2 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia ze sportów walki – nauka koncentracji i utrzymania równowagi wewnętrznej, ćwiczenia usprawniające szybkość, zwinność i koordynacje ruchową, przygotowanie kondycyjne, elementy samoobrony – techniki obrony przed atakiem, obiad, piłka siatkowa, koszykowa lub nożna, kolacja, wykład z pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

3 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia ze sportów walki – powtarzanie elementów z poprzednich zajęć, metody uwalniania z uchwytów, nauka padów, podstawowe kopnięcia, uniki, poruszanie i przejścia, uderzenia i kopnięcia w tarcze, obiad, podchody, kolacja, zajęcia przybliżające kulturę dalekiego wschodu, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

4 dzień     

godz. 830 śniadanie, zajęcia ze sportów walki – doskonalenie umiejętności zdobytych podczas poprzednich zajęć, dla chętnych podstawy akrobatyki, obiad, zawody sportowe w duchu Fair Play, kolacja, dyskoteka z karaoke;

 

5 dzień      

godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, pokaz sztuk walki, podsumowanie wycieczki, rozdanie nagród za rywalizację turniejową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem),  powrót do Warszawy ok. godz. 1800.