Wczasy Rodzinne
Austria: Gerlitzen

Rodzinnie i razem to jest to…

Dla Wszystkich miłośników sportów zimowych, dla Rodzin, którym marzą się dni wspónlego czynnego wypoczynku, region narciarski Villach w Austrii, a przede wszystkim Alpenrose SportHotel ***, położony na uroczym zboczy góry Gerlitzen wśród przecinajacych się wielu szlaków turystycznychn i tras zjazdowych, to wspaniałe miejsce do nauki, doskonalenia oraz uprawiania sportów zimowych. Na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, pod okiem instruktorów będziecie mogli poznać smak prawdziwej narciarskiej i snowboardowej FRAJDY.

Zajęcia poranne  (dla chętnych):

 •  spacer wzmacniający z kijami Nordic Walking
 • joga wzmacniająca na powitanie dnia
 • poranne ćwiczenia na siłowni z instruktorem

Zajęcia wieczorne (dla chętnych):

 • aerobic
 • wyciszająca joga na koniec dnia
 • zajęcia fitness na siłowni
 • dyskoteka dla dorosłych, karaoke
 • wieczór integracyjny przy lampce wina (dla dorosłych)

Zajęcia dla wszystkich uczestników:

 • wykłady teoretyczne (historia narciarstwa, budowa i konserwacja sprzętu, techniki jazdy)
 • zawody narciarskie – slalom specjalny i slalom gigant
 • gry i zabawy ruchowe na śniegu
 • grill z pieczeniem kiełbasek
 • dyplomy i nagrody rzeczowe

Wyciągi:

W Austrii w miejscowości Treffen na terenie narciarskim GerlitzenAlpe znajduje się 47 km świetnie przygotowanych nartostrad położonych na wysokości od 504 m do 1911 m n.p.m. Słońce świeci tutaj 2000 godzin w roku, a śnieg leży od grudnia do końca kwietnia. 20 wyciągów i dużo słońca czeka na amatorów białego szaleństwa. Trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i długości tras (niebieskie, czerwone i czarne), połączone w perfekcyjnie przygotowane kompleksy narciarskie i snowboardowe, pozwalają na ciągłość jazdy i frajdę z uprawiania białego szaleństwa. Na terenie kompleksu zaraz przy naszym hotelu znajduje się snowpark, trasa zjazdowa z ustawionymi tyczkami i pomiarem czasu. Długość tras zjazdowych wynosi od 150 m dla początkujących do 2500-3000 m długości dla średnio i zaawansowanych narciarzy. Region GerlitzenAlpen wyposażony jest w wyciągi krzesełkowe, orczykowe, talerzykowe oraz gondole. Wyciągi mają łączną przepustowość 27.500 osób na godzinę. Codziennie ratrakowane i perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe pozwalają pod bacznym okiem instruktorów na prawidłową naukę, doskonalenie i poprawę techniki jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Przy wyciągach znajdują się: tawerny, sklepiki, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz ski serwis. Na wyciągi obowiązuje karnet 6 lub 12 – dniowy (zależne od długości turnusu).


Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu z FRAJDĄ zakwaterowani będą w Hotelu Alpenrose Sporthotel. Malowniczo położonym na zboczu góry Gerlitzen na wysokości 1550 m n.p.m., w atrakcyjnych pokojach 3, 4, 5, 6 – osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę oraz TV z polskim programem telewizyjnym. Po aktywnym dniu spędzonym na stoku do Państwa dyspozycji pozostaje siłownia, sala rekreacyjna z możliwością przeprowadzania zajęć z instruktorem Frajdy.

W pomieszczeniach ogólnodostępnych istnieje możliwość korzystania z WiFi. Do dyspozycji gości pozostaje również narciarnia mieszcząca się
w hotelu. Do hotelu możliwy jest bezpośredni dojazd na nartach, gdyż mieści się on na stoku. Obsługa hotelu, mówiąca zarówno w języku niemieckim jak i polskim zapewni Państwu wspaniały wypoczynek oraz moc atrakcji na stoku.

W całym budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Wyżywienie: w systemie HB (śniadania i obiadokolacje) + w godzinach 13:00-14:00 gorąca zupa, za dodatkową opłatą można zamówić danie
z karty. Wykwintnie przygotowane specjalnie dla Państwa, zapewnia restauracja hotelu.  Śniadania oraz obiadokolacje podawane
w formie bufetu szwedzkiego. Całodzienny dostęp do owoców, słodyczy oraz picia zapewnia Biuro Podróży FRAJDA.

 • Cena zawiera: 7 noclegów, wyżywienie HB + w godzinach 13:00-14:00 zupa, transport autokarem klasy turystycznej (w zależności od oferty), opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW, KL, OC +  bagaż.
 • Cena skipass: dodatkowo płatne, zależne od wieku
 • Opieka medyczna: 24h na dobę Pielęgniarka Dyplomowana
 • Ubezpieczenie: NNW – 3000 €, KL – 20.000 €, OC – 50.000 € oraz bagaż – 300 €
 • Transport: autokar turystyczny klasy LUX lub dojazd własny
 • Miasto wyjazdu autokaru: Warszawa
 • Obowiązkowo należy zabrać: paszport lub dowód osobisty, sprzęt narciarski, kask oraz dobry humor
 • Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu (dodatkowo płatne, szczegółowa rozpiska w katalogu na stronie 19)
 • Istnieje możliwość zakupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy lub COVID-19 – strona 24
turnusy terminy pokój 10 dni (autokar) 10 dni (dojazd własny) dostępność
Turnus A
17-26.02.2023r.
pokój 5 os.
2250 zł/os. + 490 €/os.
1800 zł/os. + 490 €/os.
rezerwuj
Turnus A
17-26.02.2023r.
pokój 4 os.
2250 zł/os. + 530 €/os.
1800 zł/os. + 530 €/os.
rezerwuj
Turnus A
17-26.02.2023r.
pokój 3 os.
2250 zł/os. + 580 €/os.
1800 zł/os. + 580 €
rezerwuj
przy dwóch pełnopłatnych osobach dzieci urodzone w roku, otrzymują:
2008 - 2022 - 10% rabatu
2005 - 2007 - 5% rabatu

Ceny nie zawierają ceny skipassu

Dołącz dzieci do grup obozowych na czas zajęć na stoku

Istnieje możliwość dołączenia dzieci w wieku 8 – 18 lat z wczasów rodzinnych na czas zajęć na stoku do grupy obozowej za dodatkową opłatą:

 • dzieci początkujące w grupie:   300  €/os. /6 dni
 • dzieci średnio- i zaawansowane w grupie:  250 €/os./6 dni

Nauka indywidualna z instruktorem FRAJDY:

 • dzieci w wieku 4 – 7 lat: 60 €/os./1h 1 dzień
 • dorośli: 80€/os./1h 1 dzień

zgłoszenie w dniu zakupu imprezy, cena nie zawiera skipass’u

Nowość !!!

W przypadku zmęczenie lub złego samopoczucia dziecka, zapewniamy opiekę animatora FRAJDY na stoku lub w budynku hotelowym, by Rodzice mogli bezpiecznie korzystać z uroków jazdy na nartach czy snowboardzie.

Koszt skipass

DZIECKO
2008 - 2016
MŁODZIEŻ
2004 - 2007
DOROŚLI
2003- ...
180 €
250 €
290 €
skipass + jazda na tyczkach
skipass + jazda na tyczkach
dla chętnych jazda na tyczkach + 30€

Wypełnij formularz

Dokonaj rezerwacji w łatwy i szybki sposób poprzez formularz on-line!


Rezerwuj

Zgłoszenie telefoniczne

tel. kom. 600 55 15 15
tel. kom. 787 77 31 31
Zgłoszenie e-mail

podaj imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, rodzaj, termin oraz miejsce obozu, tel. kontaktowy i e-mail do Rodziców:

[email protected]

Warunki rezerwacji:  wstępnej rezerwacji należy dokonać poprzez formularz online, telefonicznie lub drogą mailową, w odpowiedzi otrzymują Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem przyjęcia wstępnej rezerwacji. Podstawą rezerwacji jest wpłata zadatku w kwocie 1000 zł w terminie 3 dni od daty potwierdzenia rezerwacji wstępnej rezerwacji. 

 Podstawą rezerwacji jest wpłata zadatku w kwocie 1000 zł w terminie 3 dni od daty dokonania rezerwacji oraz przesłanie tradycyjną drogą pocztową szczegółowo wypełnionej przez prawnych Opiekunów oryginału umowy-zgłoszenie wraz z kartą kwalifikacyjną i jej załącznikami w  terminie 14 dni.

W/w dokumenty wyślij na adres korespondencyjny biura w wersji papierowej.  Dokonaj płatności na konto FRAJDA Biura Podróży Sp. z o.o. zgodnie z harmonogramem płatności podanym w umowie.

Wpłaty można dokonać na konto FRAJDA Biura Podróży Sp. z o.o. Pozostałą kwotę w złotówkach należy wpłacić do 15.01.2023r.,  kwotę w Euro należy przekazać przy autokarze w dniu wyjazdu kierownikowi autokaru.

Wykup dodatkowe ubezpieczenie:

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy

Czasami coś pokrzyżuje nasze plany. Dzięki Kosztom Rezygnacji możesz anulować wyjazd odzyskując niewykorzystane pieniądze.


Okres ochrony ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży kończ się:

z godziną i datą określoną jako początek podróży w umowie podróży.

 

Kiedy można wykupić ubezpieczenie Koszty Rezygnacji?

Wariant 100% Wariant 100% Max

w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni

w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni

w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni lub mniej (ale nie mniej niż 7)

w dniu zakupu podróży, gdy do podróży zostało 30 dni lub mniej (ale nie mniej niż 7)

Powody rezygnacji dla poszczególnych wariantów ubezpieczenia zostały wymienione w tabeli w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Aby otrzymać zwrot środków z ubezpieczenia należy udokumentować przyczynę odwołania podróży. W  wariancie 100% możesz zrezygnować z podróży aż z 19 przyczyn, między innymi z powodu nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, a także z powodu kradzieży dokumentów niezbędnych w podróży lub kradzieży samochodu.

W wariancie 100% Max, oprócz przyczyn wymienionych w wariancie 100%, możesz dodatkowo zrezygnować z powodu m.in.: nagłego zachorowania będącego następstwem choroby przewlekłej, zachorowania na COVID-19 i otrzymania powołania do rozgrywek sportowych.

Pełen katalog powodów rezygnacji znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Rozmyślenie się z podróży, czy też inne obawy związane z podróżą nie stanowią podstawy do zwrotu poniesionych na podróż kosztów.