Wycieczki dwudniowe

Cena zawiera: autokar klasy turystycznej, opiekę pilota – kierownika wycieczki, ubezpieczenie NNW, wszelkie opłaty związane z programem (bilety do zwiedzanych obiektów, parkingi, itp.), noclegi – w zależności od terminu rezerwacji i terminu imprezy pokoje 2,3,4,5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje lub obiadokolacje zgodnie z programem wycieczki), opiekę przewodnika miejscowego, 1 osoba kadry pedagogicznej bezpłatnie na 20 uczestników płacących, upominki i dyplomy dla uczestników wycieczki.

Cena nie zawiera: dodatkowych atrakcji powstałych w trakcie wycieczki.

Programy wszystkich imprez podane są w wersji standardowej.

Dokładna cena uzależniona jest od ilości uczestników, ich wieku, terminu imprezy oraz daty jej rezerwacji.
Każdą imprezę można modyfikować zgodnie z możliwościami i życzeniami Klienta!!!

Dokładną kalkulację oferty otrzymacie Państwo bezpłatnie!!!

KULTURALNO – REKREACYJNE

WYCIECZKA_002_CZAR WARMII I MAZUR

CZAR WARMI I MAZUR

Czar Mazur zachwyci każdego, kto zechce odwiedzić i poznać krainę gotyckich zamków, nieskażonej przyrody i tysiąca jezior. W otoczeniu wyjątkowo dzikich krajobrazów i specyficznego mikroklimatu z łatwością można wczuć się w rolę dzielnego rycerza czy też księżniczki uwięzionej w najwyższej wieży… 

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

godz. 8:00  wyjazd z Warszawy, przejazd do Nidzicy   zamek krzyżacki, Grunwald – pole bitwy z 1410 r., zwiedzanie muzeum, projekcja filmu, przejazd do Olsztynka – zwiedzanie Muzeum – Skansenu Budownictwa Ludowego (jednego z najstarszych w Europie), przejazd do Olsztyna – zwiedzanie Starówki, seans w Planetarium, przyjazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia sportowo -rekreacyjne. 

2 dzień

godz. 8:00 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Św. Lipki – Sanktuarium Maryjnego, przejazd do Kętrzyna – zamku pokrzyżackiego, Gierłoż – kwatera Hitlera, powrót do Warszawy ok. godz. 20:00.

WYCIECZKA_002_KRAKÓW - WIELICZKA

KRAKÓW – WIELICZKA

Dawna stolica Polski, miasto ciekawych opowieści i legend gromadzonych przez wieki polskiej historii. Wizyta w Królewskich Komnatach, wysłuchanie krakowskiego hejnału,  spotkanie ze smokiem czy też zwiedzanie podziemnej krainy – Wieliczki, to niezapomniane atrakcje, które na długo pozostaną w pamięci uczestników naszej wycieczki.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

godz. 7:00 wyjazd z Warszawy, przejazd do Krakowa  – Wawel – Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Smocza Jama – spotkanie ze smokiem, Katedra  –  zwiedzanie Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich, Muzeum Katedralnego, Stare Miasto, Kościół Mariacki   z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne.  

2 dzień

godz. 8:00 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, dalsze zwiedzanie Krakowa – wędrówka na kopiec T.  Kościuszki, zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli w Wieliczce – najstarszej czynnej kopalni soli kamiennej na świecie, przejście podziemną trasą turystyczna, powrót do Warszawy  ok. godz. 21:00

WYCIECZKA_002_DIABEŁ U BORUTY

U DIABŁA BORUTY

By zachwycić się oporowskim zamkiem, nadwiślańskimi katedrami, przejść nadrzecznymi bulwarami i skarpami, czy też zmierzyć się z diabłem Borutą, wystarczy przyjechać tu – do centrum kraju, miejsca styku trzech odmiennych krain. Zaklęte, okazałe i owiane tajemnicami zamczyska i klasztory czekają na współczesne dzieci, by uchylić im rąbka tajemnicy legend z przeszłości.

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

godz. 7:00 wyjazd z Warszawy, przejazd do Tumu – zwiedzamy Kolegiatę, przejazd do Łęczycy – zwiedzamy zamek, kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów, przejazd do Oporowa – zwiedzamy zamek i klasztor Paulinów, Kutno – zwiedzamy Muzeum Regionalne i Muzeum Wojskowe Bitwy nad Bzurą,  przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.  

2 dzień

godz. 8:00 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Włocławka – spacer po mieście: katedra, kościół św. Jana Chrzciciela, Muzeum  Kujawskie, zalew, Płock – klasztor Mariawitów, katedra, Muzeum Diecezjalne, obiad, powrót do Warszawy ok. godz. 19:00 

WYCIECZKA_002_DIABEŁ U BORUTY

TORUŃ I OKOLICE

Miejsce nieodłącznie kojarzone z tym, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Kto zapragnął dotknąć gwiazd, wesprzeć Krzywą Wieżę, czy też skosztować najlepszych pierników musi wybrać się do miasta kilkudziesięciu zabytków – Torunia. Okolice stolicy regionu równie chętnie ukażą wszystko to, co w nich najpiękniejsze…

puszczabialowieska

PUSZCZA BIAŁOWIESKA

To, co do powiedzenia ma nam żubr, usłyszymy najlepiej w Białowieży. Dzięki nieskażonej ręką człowieka krainie, zobaczymy również jelenie, sarny, dziki i wilki. Unikatowe i pełne uroku cerkwie, stworzą podczas wypoczynku dodatkowo niepowtarzalny klimat ścierających się tu od wieków różnych kultur.

szlakiempiastowslaskich-2

SZLAK PIASTOWSKI

Najpopularniejszy szlak w Wielkopolsce uchyla tajemnic związanych z historią początków państwa polskiego i okresem dynastii Piastów. Stolica szlaku – Gniezno – bogata w pamiątki i zabytki historyczne zaprasza do wędrówki po piastowskich grodach dawnej Polski. Ruszajmy więc ze szkolnych ławek i na własne oczy przekonajmy się, że jest o czym słuchać na lekcjach historii.

sandomierz2dni

SANDOMIERZ I OKOLICE

Malowniczo położone na wysokiej skarpie zabytki, o ponad tysiącletniej historii „w miejscu, gdzie San do Wisły domierza” urzekają do dziś zarówno mieszkańców, jak i przybyszów. Któż zresztą nie chciałby przywitać się z duchem w ruinach zamku Krzyżtopór, pospacerować 14 m pod ziemią i podejrzeć handlujących kupców, zapewniających niegdyś miastu przepych i sławę ?

gdanskisopot

GDAŃSK I SOPOT

Morska stolica Polski – tysiącletnia, pełna zabytków z magicznymi zaułkami, wciąż czeka na młodych turystów chętnych przejść Długim Targiem, podziwiać przebogate w historie kamieniczki gdańskich mieszczan i znaleźć piękne bursztynowe skarby oraz złożyć pokłon przed Bogiem wszystkich Mórz. Zapraszamy więc nad nasze piękne polskie morze!

goryswietokrzyskie

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Jedne z ciekawszych w Europie gołoborzy na szczytach gór, specyficzny mikroklimat, rzadko występujące okazy fauny i flory to niezapomniane atrakcje pieszej wycieczki na szczyty Gór Świętokrzyskich. Tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego sprawiają, że w niezbyt wysokich górach czujemy się wspaniale wypoczęci. Otoczenie przyrody i przepiękne krajobrazy przeplatają się z ciekawostkami architektonicznymi i przyrodniczymi. Wejście na szczyt góry przy niezbyt dużym wysiłku fizycznym to atrakcja nawet dla najmłodszych uczestników wycieczek.

nadwigrami

NAD WIGRAMI

Puszcza Augustowska z niesamowitymi terenami jezior skrytych w leśnych ostępach oczaruje z pewnością każdego. Oprócz przepięknych krajobrazów zobaczymy niezwykłe sanktuarium maryjne oraz pozostałe najcenniejsze obiekty sakralne Suwalszczyzny. Zapraszamy do poznania nadwigrzańskich okolic.

augustowskieatrakcje

AUGUSTOWSKIE ATRAKCJE

Okolice Augustowa zachwycają urokami Puszczy Augustowskiej, niesamowitymi terenami jezior skrytych w leśnych ostępach i atrakcjami związanymi z „najdłuższym zabytkiem” naszej ojczyzny. Zapraszamy więc młodych i najmłodszych na wycieczkę do miasta nie bez powoduokrzykniętego „Wenecją Północy” !!!

dolinadinozaurów

W KRAINIE DINOZAURÓW I KOPALNI SREBRA

Kto nie był nigdy tam, gdzie srebro olśniewa swym bogactwem, gdzie łodzie suną korytarzami po niezmąconej, podziemnej tafli wody i gdzie dinozaury czekają na przebudzenie – niech szybko się pakuje i zabiera z nami. Zapraszamy do śląskiej krainy!

szlakiemjanapawlaII

SZLAKIEM JANA PAWŁA II

Odwiedzimy miejsca związane z Wielkim Polakiem, papieżem Janem Pawłem II. Jednym z nich będzie rodzinne miasto Karola Wojtyły – Wadowice, gdzie „wszystko się zaczęło”. Udamy się również do dawnej stolicy Polski, miasta królów z ponad tysiącletnią, niezwykłą historią aby lepiej poznać dzieje naszych władców i przodków. Zapraszamy.

szlakiempiastowslaskich-2

SZLAKIEM PIASTÓW ŚLĄSKICH

Przepiękny, tajemniczy Śląsk, który do dziś skrywa swe sekrety w podziemiach zamków czy gór. Spotkanie z bogatą historią tych terenów na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki a widok 114 metrowej Panoramy Racławickiej będzie z pewnością niezapomnianym wrażeniem. Zapraszamy.

jurakrakowskoczestochowska

JURA KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKA

Pełne wiary Polaków miejsce,  któremu niejeden z nas  nie zdążył  się przyjrzeć dokładnie. Cudowny obraz Matki Boskiej, zmieniającej swe oblicze, przepiękne białe skałki, wyrastające z ziemi do olbrzymich rozmiarów a także klimat afrykańskich przygód i piasek pustyni – to tylko kilka ciekawych miejsc!!!

sladamiliterackichmistrzow

ŚLADAMI LITERACKICH MISTRZÓW

Obowiązkowe lektury, lekcje języka polskiego spędzone w szkolnych ławkach…Nasi literaccy Mistrzowie zapraszają na spotkanie z miejscami niegdyśim bliskimi. Ruszajmy więc na wędrówkę niczym bohaterowie powieści wszechczasów !!!

przyrodaborowtucholskich

PRZYRODA BORÓW TUCHOLSKICH

W tym jednym z największych i najpiękniejszych kompleksów leśnych spotkać można wyjątkowe walory przyrodnicze  i kulturowe. Z pewnością urzekną wszystkich rzadko spotykane krajobrazy i malownicze jeziora, a flora i fauna zachwyci swym bogactwem. Zapraszamy na wycieczkę do Borów Tucholskich kilka razy w roku – dostrzeżemy wtedy niezwykłe zmiany zachodzące w przyrodzie pod wpływem różnych warunków atmosferycznych!!

szlakiemmikolajakopernika

SZLAKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA

Mikołaj Kopernik rewolucyjnym dziełem spowodował zmianę poglądów na miejsce człowieka we wszechświecie. Dał się poznać jako wybitny matematyk, kartograf, ekonomista a nawet lekarz. Zapraszamy do miejsc pamiętających do tej pory astronoma, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

nadbiebrzanskimibagnami

NAD BIEBRZAŃSKIMI BAGNAMI

Zapraszamy do jednego z najdzikszych i najbardziej tajemniczych miejsc w Polsce. To właśnie tu rozpościerają się na rozległych terenach torfowiska i tereny bagienne a swoją siedzibę mają różnorodne gatunki zwierząt. Nie bez powodu biebrzański zakątek zwany jest królestwem łosia czy ptasim rajem. Przeżyjmy przygodę w miejscu z niepowtarzalną przyrodą, gdzie zatrzymał się czas.

Rekreacyjno - integracyjne

survivalowaprzygoda

SURVIVALOWA PRZYGODA

Zapraszamy na wycieczkę podczas której dowiemy się m.in. jak wyznaczyć strony świata, poruszać się w terenie, rozpoznać złą pogodę oraz spędzimy aktywnie czas, biorąc udział w różnego rodzaju ciekawych zadaniach. Daj się ponieść przygodzie!

zalewzegrzynskisportywodne

ZALEW ZEGRZYŃSKI ZE SPORTAMI WODNYMI

Dzięki tej wycieczce będziemy mieli okazję poznać zasady żeglowania, obsługi sprzętu, poczuć wiatr w żaglach lub odbyć kajakową wędrówkę. A to wszystko w tak niewielkiej odległości od Warszawy. Zapraszamy na wycieczkę z Frajdą!

gryizabawyterenowe

GRY I ZABAWY TERENOWE NAD ZEGRZEM

Zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce rekreacyjno-integracyjnej z Frajdą w niewielkiej odległości od Warszawy, nad Zalewem Zegrzyńskim. Na uczestników czekają sportowe emocje, rywalizacja w duchu Fair Play, a przede wszystkim wspaniała zabawa z rówieśnikami.

zalewzegrzynskitanieclubsportywalki

ZALEW ZEGRZYŃSKI – TANIEC LUB SPORTY WALKI

Wyjątkowa wycieczka dedykowana zarówno dla tych, którzy kochają się ruszać w rytm muzyki oraz dla amatorów sportów walki, ale także dla wszystkich chcących świetnie się bawić nie wyjeżdżając daleko za Warszawę. Zapraszamy!